W jaki sposób zwiększyć możliwości wykorzystania koparki? Odpowiedź jest prosta! Wystarczy zamontować do nich dodatkowy osprzęt, np. łyżkę przesiewającą, która pozwoli na sprawne przesiewanie oraz sortowanie ziemi i oddzielanie zanieczyszczeń.

Warto jednak pamiętać o tym, że tylko osprzęt najwyższej klasy zagwarantuje błyskawiczny zwrot inwestycji. A takim są z pewnością łyżki przesiewające Simex.

Dobrej jakości materiał, starannie oddzielony od zanieczyszczeń, można wykorzystać na wiele sposobów, dlatego tak bardzo opłaca się inwestować w łyżki przesiewające, które podłącza się do koparek.

Marka Simex oprócz atrakcyjnej ceny oferuje w tym zakresie także niezrównaną jakość, co sprawia, że nakłady poniesione na łyżkę szybko się zwrócą. Na jakie rozwiązania producenta warto zwrócić uwagę?

Dlaczego Simex?

Łyżki przesiewające Simex VSE są dopracowane w najmniejszym detalu, co pozwoliło z jednej z strony na zachowanie najwyższej wydajności, a z drugiej – na maksymalne uproszczenie obsługi.

Każdy z czterech dostępnych modeli posiada wałki robocze, które mają możliwość pracy w obu kierunkach. Gwarantuje to najwyższą dokładność przesiewania, a jednocześnie eliminuje niepożądane zjawisko blokowania się materiału podczas pracy.

Dyski robocze składają się z elementów w kształcie rombu, wyposażonych w tarcze o różnej średnicy, które powodują intensywne wirowanie materiału. Znacznie przyspiesza to cały proces przesiewania.

W zależności od potrzeb oraz istniejącej floty maszyn, do wyboru są 4 warianty łyżek, które mogą współpracować z koparkami o masie roboczej od 8 do 45 ton, przy czym w każdym wypadku producent zatroszczył się to, aby elementy przesiewające można było łatwo i szybko wymienić.

Zobacz dostępne modele łyżek przesiewających Simex >>>

Co istotne, bardzo sprawnie przebiega też połączenie łyżki z koparką, bo płyta mocująca do koparki przykręcona jest na śruby. Dzięki temu bez problemu można ją wymienić i dopasować do innej koparki.

Oferowane przez Simex łyżki z powodzeniem przesieją nie tylko suchy materiał, ale także mokry i ciężki – bez najmniejszych kompromisów na rzecz dokładności przesiewania. Jednocześnie mają one standardowy kształt, co pozytywnie wpływa na łatwość załadunku.

Zmiana granulacji w kilka sekund

Innowacyjnym rozwiązaniem w łyżkach Simex jest regulacja materiału wyjściowego, która odbywa się ekspresowo dzięki elektrycznemu sterowaniu w kabinie operatora.

I tak na przykład w łyżce przesiewającej Simex VSE 20 parametry hydraulicznego przesiewania osoba obsługująca maszynę ustawia po zatrzymaniu ruchu obrotowego wałów przesiewających, poprzez regulację odległości dwóch wałów (przy maksymalnym skoku 30 mm).

W ten sposób szybko uzyskuje się wielkość wyjściową 15-45 mm. Na przykładzie tego modelu doskonale można też zobrazować idealny balans pomiędzy wielkością, wagą i wydajnością łyżek Simex.

Model ten doskonale sprawdzi się we współpracy z koparkami 12-18 ton, a jego niewielka waga (zaledwie 1,3 t) pozwala na zachowanie łatwości manewrowania, bez kompromisów na rzecz wytrzymałości i trwałości.

Czas to pieniądz – w tym powiedzeniu nie ma przesady. Projektując swoje łyżki przesiewające, Simex postawił na żywotność, solidność i trwałość osprzętu, ale także na optymalizację pracy.

Wyeliminowanie przestojów związanych z koniecznością zmiany wielkości wyjściowej (co odbywa się nawet kilka razy dziennie) pozwala znacznie zwiększyć efektywność.

To także ukłon w stronę operatorów, którzy nie muszą wykonywać skomplikowanych procedur mechanicznych, aby dopasować parametry pracy łyżki do przesiewanego materiału.