Łyżki przesiewające z regulacją rozmiaru materiału wyjściowego

Zaprojektowane do oddzielania materiałów o różnych rozmiarach w miejscu pracy, łyżki przesiewające Simex VSE są wyjątkowe pod względem łatwego załadunku, bardzo prostej obsługi i wysokiej wydajności.

Wyjątkowy patent Simex pozwala na szybką regulację wielkości wyjściowej przesiewanego materiału w zaledwie kilka sekund dzięki sterowaniu w kabinie operatora.

Przykładowo model VSE 20 jest częścią asortymentu łyżek przesiewających i jest unikalnym produktem w panoramie wymiennych przystawek przeznaczonych do przesiewania.

Podobnie jak inne akcesoria z tej serii, Simex VSE 20 z opatentowanym mechanizmem umożliwia hydrauliczne przesiewanie materiału w ciągu kilku sekund. Jest to możliwe dzięki elektrycznemu sterowaniu umieszczonemu w kabinie; po zatrzymaniu ruchu obrotowego wałów przesiewających operator może regulować odległość dwóch wałów (przy maksymalnym skoku 30 mm), aby uzyskać wielkość wyjściową 15-45 mm.

Łyżka przesiewająca ma pojemność 0,70 m3 i obszar przesiewania 0,80 m2, co wskazuje na doskonały stosunek wielkości, wagi i zdolności produkcyjnej.

Nowy sposób przesiewania

Łyżka przesiewająca Simex VSE 20, zaprojektowana do montażu na koparkach 12-18 t, wyróżnia się kompaktową, lżejszą konstrukcją (tylko 1,3 t). Ta cecha zapewnia lepszą manewrowość, ale nie pogarsza wytrzymałości i trwałości osprzętu.

Możliwość zmiany wielkości wyjściowej, nawet kilka razy w ciągu dnia pracy, bez niedogodności związanych z długimi czasami przestoju i skomplikowanymi procedurami mechanicznymi, ma znaczący wpływ na wydajność i rentowność tego typu łyżki.

Podobnie jak inne modele z tej serii, VSE 20 osiąga znakomity poziom wydajności dzięki elementom w kształcie rombu z tarczami o różnej średnicy. Ten specjalny kształt narzędzi powoduje intensywne wirowanie materiału, który ma być przesiewany, z korzyścią dla wydajności czasowej.

We wrześniu 2019 organizowany będzie pokaz pracy łyżki Simex VSE30 na Górnym Śląsku, już dziś serdecznie zapraszamy zainteresowanych klientów.

Więcej informacji u naszych handlowców, tel. 791 700 540