Przy doborze frezarki do asfaltu mocowanej na ramieniu koparki należy wziąć pod uwagę zarówno ich trwałość, jakość wykonania i użytych komponentów, ale również charakterystykę techniczną, która ma bezpośredni wpływ na codzienną pracę urządzenia.

W tej kwestii wszystkich producentów wyprzedza włoski Simex, który proponuje swoim klientom frezarki pod każdym kątem wyróżniające się na tle konkurencji.

Zakres pracy ramieniem – wygodna i wydajna praca 

Ruchome ramię frezarki (zwane suportem) pracuje na tej samej osi obrotu, co bęben frezarki, ułatwia to wykorzystanie urządzenia i umożliwia operatorowi utrzymywanie stałego poziomu frezowania. W przypadku frezarek do asfaltu Simex zakres obrotu suportu to 120 stopni, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego przestawiania maszyny, a tym samym dłuższej pracy frezarką przy wykorzystaniu zasięgu ramienia koparki.

Kontrola głębokości frezowania – dokładność

Ślizgi nośne (płozy), umieszczone na ramie zewnętrznej, umożliwiają operatorowi ślizg równej warstwy materiału, o zadanej grubości i utrzymywania nastawionej głębokości za pomocą mechanizmu śrubowego.

Wysoka jakość frezów – trwałość

Odpady wytwarzane przez frezarkę składają się z małych kawałków, a przenoszone drgania są utrzymywane na niskim poziomie.
Ułożenie frezów na bębnie frezarki powoduje wysoką sprawność frezowania, co ma wpływ na czas wykonywanych prac.

Napęd Danfoss – bezawaryjność

Silniki hydrauliczne Danfoss zapewniają długoletnią, bezawaryjną eksploatację, przy zachowaniu dużej wydajności pracy, bez wpływu na hydraulikę maszyny.

Zestaw narzędzi – prosta obsługa

Do frezarek Simex dołączana jest walizka zawierająca podstawowe narzędzia do wymiany frezów oraz podstawowy zestaw zębów.

Zobacz film z prezentacją frezarki do asfaltu Simex >>>