Rzetelne wykonanie technologicznie nienagannej naprawy nawierzchni drogowej wymaga dostępu do nowoczesnych maszyn i rozwiązań. Jednymi z nich są frezarki do asfaltu Simex. Naprawa drogowej nawierzchni wykonana z ich udziałem, na pewno spełni wszystkie wymogi jakościowe.

Prace remontowe na drogach to na ogół trudne wyzwanie, któremu musi sprostać i dobrze wyspecjalizowany fachowiec i sprzęt. Frezarka do asfaltu okazuje się niezastąpiona. Jak działa i co to za sprzęt?

Frezarki Simex służą do usuwania nawierzchni asfaltowej lub betonowej. W zależności maszyny roboczej – nośnika, która ma zostać wyposażona w frezarkę, stosuje się modele o różnej szerokości roboczej.

Przy wyborze frezarki duże znaczenie ma właściwe dobranie szerokości pola roboczego. Frezarka do asfaltu Simex jest przeznaczona do zamocowania na ramię koparki i z powodzeniem stosowana do urabiania i obróbki takich materiałów jak asfalt czy beton, czyli najpopularniejsze nawierzchnie drogowe. Sprzęt marki Simex charakteryzuje się niezwykłą wszechstronnością. Frezarka ta może być stosowana na większości odpowiednich wagowo koparek, a co więcej jest idealnym urządzeniem do frezowania wzdłużnego na powierzchniach płaskich, ale też pochyłych oraz sklepień i powierzchni pionowych. To doskonałe narzędzie do zadań specjalnych.

Jak osiągnięto ten poziom wszechstronności?

Kluczem do sukcesu jest starannie przemyślany projekt od strony samej inżynierii. Ruchome ramię frezarki do asfaltu zwane również suportem pracuje na tej samej osi obrotu, co jej bęben i tym samym, ułatwia wykorzystanie urządzenia umożliwiając operatorowi utrzymywanie stałego poziomu frezowania. Simex wyposażył ramię w zakres obrotu aż 120 stopni, skutkuje to brakiem konieczności ciągłego przestawiania maszyny, a tym samym dłuższej pracy frezarką do asfaltu przy wykorzystaniu zasięgu ramienia koparki. Praca jest prostsza i bardziej efektywna.

Co sprzyja utrzymaniu stałego poziomu frezowania?

Kluczem do sukcesu są ślizgi nośne (płozy), umieszczone na ramie zewnętrznej. To one umożliwiają operatorowi ślizg równej warstwy materiału, o zadanej grubości i utrzymywania nastawionej głębokości za pomocą mechanizmu śrubowego. Poza tym przenoszone drgania są utrzymywane na niskim, stabilnym poziomie. Odpady wytwarzane przez frezarkę składają się z małych kawałków.

Prosty sposób przyłączenia frezarki do ramienia

Łączenie frezarki do asfaltu z koparką nie jest skomplikowane, jest ona bowiem przyłączona bezpośrednio do końca ramienia nośnika w miejscu łyżki w koparce i jest sterowana ruchem ramienia nośnika, który powinien być powolny i równomierny.

Wytrzymały i wydajny silnik

Wyróżnia się on wyjątkowo długą żywotnością i bezawaryjnością, przy zachowaniu dużej wydajności pracy maszyny. Silnik hydrauliczny stanowi napęd bezpośredni dla przyłączonego do niego bębna frezarki. Bęben obraca się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara i frezuje materiał roboczy.

Materiał ten jest następnie sukcesywnie odłupywany poprzez odpowiednio twarde zęby umiejscowione na obracającym się bębnie frezarki. Przemyślane ułożenie frezów skutkuje wysoką sprawnością frezowania, co ma wpływ na czas wykonywanych prac.

By eksploatacja maszyny była jeszcze łatwiejsza i bez problemów firma Simex dokłada od siebie jeszcze jedną cegiełkę wyróżniającą ją na tle konkurencji oferując w zestawie walizkę z kompletem narzędzi ułatwiających wszelkie prace związane z obsługą codzienną frezarki.

Przeczytaj również:

Przystawki do frezowania asfaltu

Frezarki do asfaltu Simex

Frezarka do asfaltu do ładowarki

Frezarka do asfaltu do koparki

Frezarka do asfaltu – tylko Simex