Specjalna konstrukcja łyżek koszących umożliwia wykorzystanie ich w różnego rodzaju pracach prowadzonych na brzegach rzek i zbiorników wodnych. Dla codziennej pracy tym osprzętem istotne są zastosowane komponenty oraz rozwiązania technologiczne, wpływające na jakość i czas prowadzonych prac. Liderem w zakresie osprzętu do koszenia koryta rzek i zbiorników wodnych jest holenderska firma Landreus, która od wielu lat oferuje łyżki koszące.

Łyżka kosząca to osprzęt szeroko wykorzystywany przez firmy oraz spółki wodne zajmujące się bieżącym utrzymaniem urządzeń melioracji wodnej. Łyżki koszące są stosowane między innymi do oczyszczania, porządkowania i udrażniania kanałów, rzek, strumieni, rowów melioracyjnych, stawów, odwodnień i innych tego typu budowli wodnych. Dlaczego warto zwrócić uwagę właśnie na dostępne w naszej ofercie łyżki koszące marki Landreus?

Przez lata obecności na rynku firma Landreus urosła do rangi wiodącego producenta osprzętu koszącego. Oferowane rozwiązania są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Dobra cena i dobra jakość

Swoją misję firma określa jako tworzenie produktu w przystępnej cenie, ale nigdy kosztem jego jakości. Dotyczy to również łyżek koszących tej marki, które doskonale radzą sobie z udrażnianiem cieków wodnych bez naruszania brzegów oraz dna – w tym również na obszarach objętych ochroną. Mogą one pracować pod wodą, co umożliwia ażurowa konstrukcja płaszcza łyżki, zapewniająca swobodny przepływ wody. Standardem w łyżkach Landreus jest wychył mechaniczny, który umożliwia dopasowanie osprzętu do poprzecznych nachyleń terenu.

W łyżkach koszących w miejsce lemiesza zamontowana jest listwa kosząca, która zasilana jest z linii hydraulicznej usytuowanej na ramieniu maszyny, na której zamontowana jest łyżka. Może to być np. minikoparka, koparko-ładowarka czy koparka gąsienicowa.

Łyżki koszące Landreus mają przemyślaną, starannie zaprojektowaną konstrukcję, przez co gwarantują wydajną i ergonomiczną pracę nawet w trudnych warunkach. Producent stosuje najwyższej klasy komponenty oraz wytrzymałe napędy. Landreus odpowiada za każdy etap produkcyjny, od projektu do montażu. Użytkownikom łyżek daje to gwarancję wysokiej jakości i dbałości o każdy szczegół.

Łyżka kosząca dopasowana do Twoich potrzeb

Dostępne są w kilku szerokościach roboczych od 1 do 5,5 metra i przystosowane są do pracy z koparkami o wadze od 1,5 do 20 ton. Najbardziej popularne są szerokości: 1500 mm, 2500 mm i 3500 mm. Tam, gdzie jako nośnik wykorzystywane są małe maszyny (o wadze od 800 do 1,5 tony) sprawdzą się łyżki z linii Ultralite, dostępne w wymiarach 1,00 / 1,30 / 1,60 m.

Do klienta dostarczamy łyżkę koszącą ze standardowym mocowaniem na sworznie lub na szybkozłącze, co zależne jest od rodzaju mocowania na maszynie nośnej. Długość przewodów i typ złączek hydraulicznych również dostosowujemy do urządzenia, z którym łyżka ma współpracować.

W cenie osprzętu znajdują się zarówno wszystkie wymienione powyżej elementy (przewody, złączki), jak również dostawa maszyny na wyznaczone miejsce. Zapewniamy ponadto profesjonalny serwis oraz szybki dostęp do części zamiennych.

Zobacz również:

Łyżka kosząca do koparki