Zamiatarka Manta Solar jest odpowiedzią na potrzebę uzyskania najlepszej wydajności paneli fotowoltaicznych poprzez ich ciągłe utrzymywanie w czystości.

Zamiatarka wyposażona jest w szczotki Carlite o średnicy 1 metra, które zainstalowane są na bębnie ze stopu lekkiego. W szczotkach zamiatarki zostało zastosowany opatentowany materiał z certyfikatem odporności na ścieranie i wodę. Zamiatarki z serii Manta Solar mogą być montowane na koparkach o masie roboczej od 4 ton.

Każdy model zamiatarki wyposażony jest w zestaw spryskiwaczy z dyszami zraszającymi, regulator przepływu oleju i zawór regulujący ciśnienie, a także zestaw cyfrowych czujników do kontroli nacisku, panel sterowania z przełącznikami, kontrolkami funkcji i sygnałami ostrzegawczymi.

Cyfrowy system kontroli pozycji nie jest nadrzędny dla każdego rodzaju sterowania ramienia, ale służy tylko do odczytu odległości szczotki do powierzchni czyszczenia i jego właściwej pozycji, informując operatora za pomocą diod LED i dźwięków ostrzegawczych, gdy szczotka zamiatarki znajdzie się zbyt blisko panelu.

Producent przygotował proste i intuicyjne w obsłudze urządzenie, które pozwala każdemu właścicielowi koparki wykorzystać ją jako zamiatarkę przeznaczoną do oczyszczania paneli fotowoltaicznych, z wysokim stopniem bezpieczeństwa. Zamiatarka posiada w komplecie również dwa zdejmowane wsporniki boczne do składowania i przechowywania osprzętu.

O zamiatarki Manta Solar pytaj naszych handlowców, tel. 791 700 540 lub biuro@adstechnic.pl