Koparko-ładowarki zostały zaprojektowane do bardzo zróżnicowanych zadań wykonywanych przy użyciu przedniego ramienia ładowarki lub tylnego ramienia koparkowego. Zamiatarka do koparko-ładowarki Kovaco to wydajne urządzenie służące do porządkowania powierzchni dróg, ulic, placów i parkingów.

Mocowanie zamiatarki

Zamiatarka Kovaco jest mocowana do koparko-ładowarki za pomocą płyty adaptacyjnej, o specyfikacji identycznej do mocowania standardowej przedniej łyżki 4w1. W zamiatarkach Kovaco, mocowanie jest pływające – to znaczy że mocowanie nie jest na sztywno połączone z zamiatarką. Porusza się oni w specjalnych szynach ułożonych pionowo, co pozwala na dostosowanie się do nierówności podłoża i ciągły kontakt z powierzchnią roboczą. Nie ma potrzeby ciągłego korygowania pozycji ramienia koparki.

Zbiornik na zanieczyszczenia

Zbiornik na zanieczyszczenia w zamiatarce Kovaco do koparko-ładowarki ma pojemność 0,45 m sześć. Jest on umiejscowiony w tylnej części zamiatarki, zanieczyszczenia są podrzucane do góry i lądują w zbiorniku. Opróżnianie zbiornika odbywa się poprzez pracę ramieniem ładowarkowym jak przy zwykłym wysypywaniu materiału.

Szczotka główna

Główna szczotka robocza zamiatarki Kovaco składa się z segmentów, dzięki czemu jest możliwe połączenie elementów plastikowych i stalowych co daje najlepsze efekty sprzątania przy jednoczesnym działaniu efektu odspajania zanieczyszczeń z podłoża. Klient może wybrać również szczotkę w całości plastikową, najczęściej stosowanej do kostki brukowej, oraz stalowej, stosowanej do bardzo zabrudzonych powierzchni. Średnica szczotki głównej to 600 mm.

Zbiornik na wodę i instalacja spryskiwania

Zbiornik na wodę o pojemności 200 litrów jest złożony z 2 pojemników plastikowych, połączonych z instalacją spryskiwania, zamocowaną do krawędzi zamiatarki. Zbiornik na wodę spełnia doskonale swoją rolę w przypadku nadmiernego zapylenia powstającego podczas oczyszczania nawierzchni.

Szczotka boczna

Boczna szczotka sprawdza się przy porządkowaniu ulic, a szczególnie przy usuwaniu zanieczyszczeń zbierających się przy krawężniku. Podczas pracy zamiatarką, gdy szczotka boczna nie jest potrzebna, można ją podnieść do pionu. Szczotka boczna jest dostępna w dwóch wersjach do wyboru: plastikowa lub stalowa.

Szybkozłącze przednie

Bardzo użytecznym wyposażeniem koparko-ładowarki, zdecydowanie ułatwiającym wymianę osprzętu roboczego jest szybkozłącze mechaniczne na przednim ramieniu. Dzięki niemu zamiana standardowe łyżki przedniej na zamiatarkę lub mieszalnik do betonu, czy łyżkę przesiewającą jest szybkie i sprawne.

Inne właściwości zamiatarki do koparko-ładowarki

Zasilanie zamiatarki Kovaco do koparko-ładowarki odbywa się poprzez podłączenie przewodów hydraulicznych do otwierania łyżki. Zamiatarka jest wyposażona w przewody hydrauliczne zakończone szybkozłączami suchoodcinającymi. Zamiatarka do koparko-ładowarki jest wyposażona w dwa solidne koła prowadzące, o udźwigu 1000 kg każde. Zamiatarki Kovaco posiadają certyfikat CE, instrukcję obsługi w języku polskim.

Odmiatarki do koparko-ładowarek

Tam, gdzie nie ma potrzeby zbierania zanieczyszczeń i wystarczy odmiatanie ich na pobocze, doskonale sprawdza się odmiatarka, czyli zamiatarka bez zbiornika na zanieczyszczenia. Ten osprzęt jest również dostępny ze zbiornikiem na wodę.