Nożyce do drzew firmy RSL to bardzo skuteczna i wydajna metoda ścinania drzew i usuwania żywopłotów. W naszej ofercie dostępne są modele do koparek o masie od 2,5 do 25 ton. Nasze nożyce są zaprojektowane do pracy przy maksymalnym ciśnieniu 200 barów, co jest istotne, biorąc pod uwagę parametry większości koparek dostępnych na rynku (wartości te wahają się od 150-210 barów).

Nożyce dobieramy do odpowiedniego nośnika. Nasze nożyce obrotowe Mother Kutter doskonale nadają się do utrzymywania żywopłotów. Niewiele w roślin rośnie prosto, więc posiadanie rotatora na nożycach nie jest luksusem, ale koniecznością. Mother Kutter jest zwinny, kompaktowy i szybki. Wydajność cięcia wynosi do średnicy około 30 cm.

Należy jednak tutaj wziąć pod uwagę twardość różnych gatunków drewna. Dlatego te parametry mogą się nieznacznie różnić. Nożyce do  drzew Mother Kutter można zamówić jako nożyce ze zintegrowanym adapterem, obniżającym konieczną masę przenoszoną na ramieniu, co może mieć znaczenie w przypadku małych maszyn, dołączaną płytą adaptacyjną z niehamowanym rotatorem AVS lub napędem ślimakowym Liebherr.

Nożyce do drzew firmy RSL – szybkie i skuteczne narzędzie do wycinania gałęzi i całych drzew

Nożyce RSL „Lite” i „standard” to prawdziwe bestie w swoim obszarze wagowym. Efektywna średnica cięcia to 30 cm do 50 cm średnicy. Nożyce są tak skonstruowane, aby nie było potrzeby zwracania uwagi na twardość ciętego drewna. Te nożyce różnią się konstrukcyjnie od nożyc Mother Kutter ze stałym ostrzem, ponieważ przed cięciem, chwytają pień lub gałąź.

Ten proces, realizowany poprzez jeden obwód hydrauliczny, sprawia, że ​​nożyce Lite i Standard są znacznie bezpieczniejsze w użyciu w porównaniu do nożyc ze stałym ostrzem, takich jak Mother Kutter.

Specyfikacja poszczególnych modeli wygląda następująco:

Nożyce do drzew RSL Mother Kutter

 • waga koparki: 2,5-9 ton
 • maksymalna średnica drzewa: 30 cm
 • waga nożyc: 195 kg

Nożyce do drzew RSL Lite 12″

 • waga koparki: 2,5-9 ton
 • maksymalna średnica drzewa: 30 cm
 • waga nożyc: 480 kg

Nożyce do drzew RSL Standard 12″

 • waga koparki: 9-14 ton
 • maksymalna średnica drzewa: 30 cm
 • waga nożyc: 580 kg

Nożyce do drzew RSL 16″

 • waga koparki: 13-25 ton
 • maksymalna średnica drzewa: 40 cm
 • waga nożyc: 1100 kg

Wymagania dotyczące nożyc RSL i dostępne opcje są następujące:

Nożyce Mother Kutter
1x obwód dwukierunkowy do 80 l/min i maksymalnie 200 bar dla ścinania
1x obwód dwukierunkowy do 45 l/min i maksymalnie 320 barów dla rotatora 360° (w razie potrzeby)
1x obwód dwukierunkowy do 25 l/min i maksymalnie 100 barów dla rotatora z napędem ślimakowym (w razie potrzeby, ale nie polecam tej opcji w przypadku tych nożyc)

Nożyce Lite i standardowe nożyce od cięcia 12 do 16 cali
1x obwód dwukierunkowy do 100 l/min i maksymalnie 200 barów dla obwodu ścinania i chwytania
1x obwód dwukierunkowy do 25 l/min i maksymalnie 100 barów dla rotatora z napędem ślimakowym (w razie potrzeby, zalecamy montaż)

Standardowe nożyce do 50 cm średnicy cięcia
1x obwód dwukierunkowy do 120 l/min i maksymalnie 200 barów dla obwodu ścinania i chwytania
1x obwód dwukierunkowy do 45 l/min i maksymalnie 100 bar dla rotatora z napędem ślimakowym

W przypadku braku odpowiednich linii zasilania, możemy dostarczyć odpowiedni pakiet hydrauliczny. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.