Przygotowywanie mieszanki betonowej to jeden z tych realizowanych na placu budowy procesów, który ma znaczący wpływ na szybki postęp prac, dlatego warto sięgać po najlepszy sprzęt. W rozbudowanej gamie oferowanych przez nas łyżek mieszających znajdują się mieszalniki Kovaco – renomowanego producenta, którego już od 2009 roku reprezentujemy na polskim rynku.

Każda łyżka do mieszania betonu marki Kovaco projektowana jest tak, aby zagwarantować maksimum wydajności i ergonomię pracy. Dlatego profile łyżek są niższe i szersze niż w konkurencyjnym osprzęcie, a w efekcie – mieszanie betonu jest szybsze i dokładniejsze.

Producent zastosował też innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na bezawaryjne użytkowanie betonomieszarki, jak np. prosta konstrukcja z jednym silnikiem hydraulicznym. Dzięki temu wyeliminowany jest dodatkowy punkt, w którym mogłyby pojawić się problemy z zasilaniem. Za trwałość lemiesza i mieszadła ślimakowego odpowiada stal Hardox, z której są wykonane te elementy, a także najwyższej jakości spawy – w fabryce Kovaco wykonywane są one przez roboty spawalnicze.

Solidne i wytrzymałe

mieszalnik do betonu do koparki

W odróżnieniu od większości dostępnych na rynku mieszadeł do betonu, silniki w urządzeniach Kovaco wyposażone są w podwójną przekładnię łańcuchową (już od modelu ML250), co oznacza, że na ślimak przenoszona jest maksymalna moc. Takie rozwiązanie gwarantuje o wiele dłuższą żywotność niż pojedyncza przekładnia. Co istotne – silniki hydrauliczne wiodącej marki M+S Hydraulic dobierane są każdorazowo do wielkości mieszalnika łyżkowego (a więc również do maksymalnej ilości mieszanki).

Ukłonem w stronę operatorów łyżek hydraulicznych do betonu jest też możliwość postawienia ich na gruncie bez dodatkowych zabezpieczeń, co umożliwiają solidne podpory.

Łyżki do mieszania betonu Kovaco są kompatybilne z wieloma maszynami, co umożliwia płyta montażowa dopasowana do mocowania znajdującego się w nośniku. Świetnie sprawdzą się jako mieszalniki do ładowarek kołowych czy mieszalniki do betonu do koparko-ładowarki. Mieszalniki mogą też współpracować z miniładowarkami, a także pracować jako mieszalniki do ładowarek teleskopowych.

Dlaczego łyżka z mieszalnikiem to dobra inwestycja?

mieszalnik do betonu do ładowarki

Łyżka mieszalnikowa to urządzenie o relatywnie prostej budowie, które jednak pozwala znacznie przyspieszyć postęp prac na budowie. Podłączenie betonomieszarki do ładowarki daje całkowitą samowystarczalność, pozwala uniezależnić się od zewnętrznych dostawców mieszanek betonowych i samodzielnie przygotowywać je bezpośrednio przed użyciem. Tym samym zwiększa się też zakres usług świadczonych przez daną firmę.

Atutem mieszarek do betonu Kovaco jest też ich elastyczność – mogą mieszać również na sucho (np. podsypki w pracach drogowych i brukarskich), a także nabierać piasek jak standardowe łyżki. Dzięki swojej mobilności i przemyślanej konstrukcji sprawdzą się nawet w trudnych warunkach terenowych. Na zakup łyżki z mieszadłem często decydują się też inwestorzy szukający sprzętu uzupełniającego dla koparko-ładowarki z wiertnicą – wówczas mieszalnik pozwoli na zalewanie betonem od razu po wykonaniu odwiertu.

Zwiększ swoje możliwości

mieszalnik do betonu do koparko-ładowarki

Liczby mówią zresztą same za siebie: jak podaje producent, zakup łyżki z mieszarką pozwala obniżyć koszty uzyskania betonu nawet o 30%, a inwestycja zwraca się już po wymieszaniu 200 m³ betonu!

Jeśli dodać do tego bezawaryjność łyżek do betonu Kovaco, dwuletnią gwarancję na wszystkie elementy nośne, ramy, mocowania i łyżki oraz roczną gwarancję na siłowniki, uszczelnienia, silnik, zawory i przewody hydrauliczne oraz złączki, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, to jest to inwestycja, która zamortyzuje się w tempie ekspresowym.

Łyżki do ładowarek mieszające mają mocowanie dedykowane do wybranej maszyny, a w zestawie znajdują się też przewody hydrauliczne oraz zdejmowalna krata zabezpieczająca z zębami, które umożliwiają rozrywanie worków. Opcjonalnie można doposażyć je w rurę spustową i elektrozawór sterujący siłownikiem do otwierania i zamykania zasuwy spustowej.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę dostawy mieszalnika do Twojej maszyny: 32 430 90 09