Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego osprzętu, przy pomocy koparki wykonuje się wiele prac różnego typu. Dostępne są łyżki do wszechstronnego zastosowania. Wśród nich wyróżniają się właśnie łyżki przesiewające. Firma Lloyd oferuje linię łyżek przesiewąjąco – rozdrabniających Rotastar, które są wyjątkowe ze względu na swoją budowę oraz wysoką wydajność. Zastosowanie łyżki przesiewającej Rotastar zamieni Twoją koparkę w efektywny przesiewacz.

Elementami roboczymi w łyżce tego typu są obracające się na dnie łyżki specjalne dyski w kształcie gwiazdy. Wykonane są one z elastycznego poliuretanu, są zamocowane na wałkach napędzanych przez silnik hydrauliczny z przekładniami łańcuchowymi. Ich elastyczność sprawia, że przesiewany materiał jest ciągle obracany w sposób płynny. Umożliwia to rozdzielanie delikatnych frakcji oraz pracę z różnego typu materiałami takimi jak: gleba, odpady, gips, torf, chwasty, korzenie, ale także kamienie, żwir czy nawóz.

Poliuretan ma tę zaletę, że kamień nie zaklinuje się na miękkich i elastycznych częściach dysku, i nie zatrzyma nagle pracy przesiewacza. W ten sposób ryzyko uszkodzeń mechanicznych zostało sprowadzone praktycznie do zera. Z tego powodu ten rodzaj łyżek przesiewających do koparek, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Specyfika łyżek przesiewających Rotastar

Materiał jest odsiewany szybciej i z większą dokładnością właśnie dzięki ruchowi dysków z poliuretanu w charakterystycznym kształcie gwiazdek. Mieszają oraz rozdrabniają one miękkie frakcje podczas pracy łyżki. Efekt ten uzyskujemy dzięki umieszczeniu wałków z zamontowanymi na nich gwiazdami w taki sposób, że tworzą one łuk w części roboczej łyżki.

Wyjątkowa wydajność

Wydajność pracy zawdzięczamy wykorzystaniu elastycznych dysków, które są lekkie, samooczyszczające i nie ulegają zablokowaniu na przykład przez kamienie, które występują w przesiewanym materiale. Duża powierzchnia robocza łyżki oraz brak konieczności zatrzymywania łyżki czy odwracania ruchu wałków nie pozostają bez znaczenia.

Łyżki z przesiewaczem marki Rotastar rozdrabniają materiał szybko i skutecznie, ale jednocześnie nie potrzebują dużej mocy generowanej przez układ hydrauliczny nośnika. W ten sposób pracuje wydajniej i ciszej efektywnie separując zanieczyszczenia od materiału przeznaczonego do dalszego wykorzystania.

Regulacja rozmiaru frakcji

Ze względu na możliwość kontroli prędkości obrotów wałków, co jest standardem wyposażenia, aż do typu RS10-20, dostępne jest dopasowanie rozmiarów frakcji, a także prędkości pracy do preferencji operatora i osiągów samej koparki. Ten rodzaj łyżki przesiewającej daje możliwości dopasowania do wymagań klienta.

Prosta obsługa

Łyżka przesiewająca Rotastar posiada wymienne panele boczne wewnątrz łyżki. Obszar, w którym pracują krańcowe gwiazdki jest tak zaprojektowany, aby zminimalizować straty przesiewanego materiału oraz utrzymać pożądany efekt na całej długości wałka. Układ przeniesienia napędu jest zamknięty w szczelnej obudowie, która jednocześnie umożliwia łatwy do niego dostęp. Wałki są kompletnie pokryte przez poliuretanowe gwiazdki. Wpływa to dodatnio na jego wytrzymałość oraz praktycznie eliminuje konieczność jego wymiany. Łyżka jest tak zaprojektowana, aby dostęp do systemu napędowego oraz wałków był łatwy i bezproblemowy.

Łatwa adaptacja do różnych nośników

Szeroki wybór dostępnych modeli łyżek przesiewających Rotastar umożliwia dopasowanie odpowiedniej wielkości łyżki do koparek o masie od 1,5 do 30 ton. Kilka modeli jest również przystosowanych do pracy z ładowarkami. Przy zamówieniu należy potwierdzić odpowiedni model mocowania, które zostanie dostarczone wraz z łyżką Rotastar. Dzięki temu w ręce klienta trafia łyżka gotowa do pracy.