Łyżka krusząca Simex jest idealnym rozwiązaniem do kruszenia betonu, w tym zbrojonego, odpadów powyburzeniowych, zarówno mokrych jak i suchych frakcji.

Jej działanie opiera się na wirujących bębnach wyposażonych w odpowiednio wytrzymałe, łatwo wymienialne ostrza.
Łyżka krusząca Simex CB może być zasilana poprzez dwukierunkowe linie hydrauliczne nośnika, jak również opcjonalnie poprzez jednokierunkowe linie zasilania.

Opatentowany system Simex zapobiega blokowaniu się bębna. Jakkolwiek łyżka krusząca do ładowarki bez problemu radzi sobie ze zbrojonym betonem, to również podlega ograniczeniom polegającym na przykład na określonej wielkości otworu wlotowego.

Krawężniki czy kora asfaltowa to żaden problem, ponieważ łyżka przesiewająca Simex jest przeznaczona do takich zastosowań. Jeśli chodzi o regulację frakcji, to jedyna możliwość to określenie tej wartości w momencie ewentualnego zamówienia urządzenia.

Standardowo producent dostarcza łyżki kruszące Simex z ustawionym poziomem 0-70 mm. Istnieje możliwość dostarczenia łyżki w zakresie od 0-40, 0-50, 0-100 oraz 0-130 ustawianej fabrycznie. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku urządzeń kruszących, niezależnie od typu istnieje zależność pomiędzy rozmiarem frakcji a wydajnością.