O producencie

Digga jest australijskim producentem koparek łańcuchowych i wiertnic hydraulicznych. Szeroka gama produktów Digga to narzędzia o najwyższym standardzie, wytworzone z najwyższej jakości materiałów. Digga gwarantuje produkty najwyższej jakości, które zaspakajają nawet najbardziej wymagających klientów.

Charakterystyka

Koparki łańcuchowe Digga, wyposażone są w kompaktowe, planetarne układy napędowe o dużej mocy. Unikalny system pozycjonowania układu napędowego pozwala na zwiększenie mocy użytkowej, co zapewnia większą wydajność. W koparkach łańcuchowych Hydrive, bliźniacze świdry odkładają rozdrobniony urobek po obu stronach wykopu, model Bigfoot świder odkłada urobek na jedną stronę.

Łańcuch COMBO, to połączenie 70% zębów Diggatac i 30% zębów Cup zapewniające wszechstronne działanie maszyny; łańcuch jest w stanie ciąć glebę, korzenie drzew, łupki i grunty skaliste. Połączenie pozwala uzyskać bardziej czysty rów w ziemi dzięki zębom kubkowym wynoszącym ziemię na powierzchnię.

Innowacyjność produktu

Koparki łańcuchowe (trenchery) znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest potrzebny wąski (do 35 centymetrów), równy wykop liniowy o stosunkowo niewielkiej głębokości. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadkach, kiedy nie chcemy niszczyć nawierzchni w parku, ogrodzie lub na trawniku.

Najczęściej tego typu osprzętem są wykonywane: systemy nawodnienia i odwodnienia, ziemne instalacje elektryczne i teletechniczne, mury oporowe i ogrodzenia wymagające solidnego fundamentu oraz wszelkiego typu instalacje prowadzone w ziemi na głębokości do 120 centymetrów.

Najbardziej zaawansowane technicznie koparki łańcuchowe, są zaopatrzone w łańcuchy zdolne do wykonywania wykopów w twardej ziemi, zawierającej kamienie, korzenie i inne przeszkody, ale także dają sobie radę w zmrożonej ziemi. Klucz do sprawnej pracy koparką łańcuchową w trudnych warunkach stanowią zęby, najczęściej wykonane w opracowanej przez producenta technologii z najwyższej jakości materiałów.

Warto również zwrócić uwagę na zastosowany system osypywania ziemi (urobku). Najczęściej stosowany jest model jednostronny, w którym całość materiału wykopanego przez koparkę jest odkładana na jedną stronę. Najnowsze modele pozwalają na wysyp dwustronny, co jest możliwe przy wykorzystaniu specjalnych ślimaków.

Koparki łańcuchowe, znajdują zastosowanie w miniładowarkach, ładowarkach teleskopowych, minikoparkach oraz koparko-ładowarkach.