Elektromagnes hydrauliczny jest urządzeniem przeznaczonym do przenoszenia materiałów metalowych, pomocnym przy pracach przeładunkowych na przykład w przedsiębiorstwach recyklingowych oraz wszędzie tam, gdzie jest potrzeba obrotu złomem. Jest zaprojektowany jako akcesorium zamontowane na dedykowanych nośnikach wyposażonych w linię hydrauliczną służącą do zasilania urządzeń zewnętrznych, takich jak koparki kołowe i gąsienicowe czy maszynach wyposażonych w ramię dźwigowe czy innego rodzaju wysięgnik itp.

Moc potrzebna do napędzania urządzenia pochodzi z obiegu oleju wymuszanego w systemie hydraulicznym nośnika poprzez odpowiednią pompę lub zestaw pomp, połączonym za pomocą elastycznych przewodów z układem hydraulicznym elektromagnesu. Elektromagnes może być podłączony do większości linii oleodynamicznych oznaczonych jako HAMMER LINE zaprojektowanych tak, aby możliwa była regulacja przepływu oraz ciśnienia zasilania i zwrotnego.

Elektromagnes korzysta z zasilania hydraulicznego wspomnianego wyżej, które napędza silnik hydrauliczny służący do przeniesienia mocy na na zsynchronizowaną z nim prądnicę, która generuje prąd potrzebny do wzbudzenia zespołu elektromagnetycznego. Silnik, prądnica oraz elektromagnes/y są integralną częścią urządzenia.

Elektromagnes nie jest zdolny do samodzielnej pracy i jest wzbudzany poprzez włączenie układu hydraulicznego za pomocą urządzeń kontrolnych nośnika, do którego jest podłączony np. za pomocą pedału lub guzika/przełącznika służącego do sterowania ciśnieniem w linii hydraulicznej. „Magnetyzacja” i „demagnetyzacja” urządzenia jest osiągana jedynie poprzez przyłączanie i odłączanie ciśnienia linii hydraulicznej nośnika i nie wymaga dodatkowego zasilania za pomocą innych urządzeń zewnętrznych.

Połączenie pomiędzy zasilaniem i odpływem linii hydraulicznej jest niezbędne tak, aby olej przepływający przez elektromagnes kończył swój bieg w zbiorniku olejowym nośnika. Elektromagnes jest dostarczany z płytą bazową umożliwiającą montaż adaptera pasującego do danego typu nośnika przyspawaną do głównego korpusu oraz nawierconą aby umożliwić połączenie śrubowe z płytą adaptacyjną za pomocą której można połączyć elektromagnes z ramieniem nośnika.

Użytkownik końcowy jest odpowiedzialny za odpowiednie i zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa oraz specyfikacją nośnika połączenie elektromagnesu z ramieniem nośnika oraz jego zgodność z wymogami parametrów pracy tj. odpowiedniego ciśnienia układu i przepływów.

Dostępne jest kilkanaście modeli dopasowanych do wymagań klienta i parametrów zasilania. Oferowany elektromagnes hydrauliczny jest zasilany z linii hydraulicznej nośnika i nie wymaga dodatkowego podłączenia do źródła prądu.

Urządzenie jest fabrycznie nowe, posiada certyfikat CE, jest dostarczane z instrukcją obsługi w języku polskim. W zestawie: komplet przewodów ze złączkami hydraulicznymi, płyta adaptacyjna do wybranego modelu koparki.

O elektromagnes hydrauliczny do twojej koparki, pytaj naszych doradców handlowych dostępnych pod nr tel. 791 700 540 lub skorzystaj z formularza zapytania ofertowego