Łyżki kruszące Simex posiadają opatentowaną technologię, dzięki której materiał kruszony jest za pomocą obracającego się rotora i dociskany do wewnętrznych grzebieni.

Rotor obraca się zarówno w prawo jak i w lewo, a zaletą zastosowania tego typu rozwiązania jest zmniejszenie wibracji przenoszonych na maszynę, a także możliwość kruszenia mokrego materiału.

Łyżki firmy Simex doskonale nadają się do rozdrabniania gruzu na budowie. Łatwość załadunku i możliwość opróżnienia w dowolnym miejscu usprawniają prowadzone prace, czyniąc jednocześnie łyżkę kruszącą narzędziem niezbędnym na każdym, nawet małym placu budowy.

Dodatkowo istnieje możliwość regulowania grubości materiału po rozkruszeniu. Model Simex CB2000 posiada opcjonalnie następujące opcje rotatorów, umożliwiające uzyskanie następujących frakcji: 0-50mm, 0-60mm, 0-70mm (standard), 0-80, 0-100mm, 0-120mm.

Atuty łyżek kruszących Simex:

  • Łyżki zostały zaprojektowane specjalnie do montażu na ramieniu kaparkowym i ładowarkowym
  • Kompaktowa budowa umożliwia manewrowanie nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni
  • Materiał przeznaczony do kruszenia: cegła, beton, szkło, żelbeton, naturalne kruszywa, płytki ceramiczne, kawałki masy bitumicznej
  • Żadnych problemów nie stwarza obecność ziemi, również wilgotnych, zdeformowanych materiałów jak i zbrojonego drutu
  • Dwa wysokiej wydajności silniki hydrauliczne, oraz opatentowany system kruszenia w znaczący sposób podnoszą wydajność osprzętu