ADS Technic

osprzęt do maszyn budowlanych renomowanych firm europejskich

W tej kategorii

Kategorie produktów

Elektromagnes hydrauliczny

Tag: , , , , , ,

Kategoria: Pozostały osprzęt

drukuj

 

 

 

Elektromagnes hydrauliczny przeznaczony do przenoszenia elementów metalowych i sortowania złomu z materiału pozostałego po wyburzeniach.

Elektromagnes hydrauliczny jest urządzeniem przeznaczonym do przenoszenia materiałów metalowych, pomocnym przy pracach przeładunkowych na przykład w przedsiębiorstwach recyklingowych oraz wszędzie tam, gdzie jest potrzeba obrotu złomem. Jest zaprojektowany jako akcesorium zamontowane na dedykowanych nośnikach wyposażonych w linię hydrauliczną służącą do zasilania urządzeń zewnętrznych, takich jak koparki kołowe i gąsienicowe czy maszynach wyposażonych w ramię dźwigowe czy innego rodzaju wysięgnik itp.

Moc potrzebna do napędzania urządzenia pochodzi z obiegu oleju wymuszanego w systemie hydraulicznym nośnika poprzez odpowiednią pompę lub zestaw pomp, połączonym za pomocą elastycznych przewodów z układem hydraulicznym elektromagnesu. Elektromagnes może być podłączony do większości linii oleodynamicznych oznaczonych jako HAMMER LINE zaprojektowanych tak, aby możliwa była regulacja przepływu oraz ciśnienia zasilania i zwrotnego.

Elektromagnes korzysta z zasilania hydraulicznego wspomnianego wyżej, które napędza silnik hydrauliczny służący do przeniesienia mocy na na zsynchronizowaną z nim prądnicę, która generuje prąd potrzebny do wzbudzenia zespołu elektromagnetycznego. Silnik, prądnica oraz elektromagnes/y są integralną częścią urządzenia.

Elektromagnes nie jest zdolny do samodzielnej pracy i jest wzbudzany poprzez włączenie układu hydraulicznego za pomocą urządzeń kontrolnych nośnika, do którego jest podłączony np. za pomocą pedału lub guzika/przełącznika służącego do sterowania ciśnieniem w linii hydraulicznej. „Magnetyzacja” i „demagnetyzacja” urządzenia jest
osiągana jedynie poprzez przyłączanie i odłączanie ciśnienia linii hydraulicznej nośnika i nie wymaga dodatkowego zasilania za pomocą innych urządzeń zewnętrznych.

Połączenie pomiędzy zasilaniem i odpływem linii hydraulicznej jest niezbędne tak, aby olej przepływający przez elektromagnes kończył swój bieg w zbiorniku olejowym nośnika. Elektromagnes jest dostarczany z płytą bazową umożliwiającą montaż adaptera pasującego do danego typu nośnika przyspawaną do głównego korpusu oraz nawierconą aby umożliwić połączenie śrubowe z płytą adaptacyjną za pomocą której można połączyć elektromagnes z ramieniem nośnika.

Użytkownik końcowy jest odpowiedzialny za odpowiednie i zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa oraz specyfikacją nośnika połączenie elektromagnesu z ramieniem nośnika oraz jego zgodność z jego wymogami parametrów pracy tj. odpowiedniego ciśnienia układu i przepływów.

Dostępne jest kilkanaście modeli dopasowanych do wymagań klienta i parametrów zasilania. Oferowany elektromagnes hydrauliczny jest zasilany z linii hydraulicznej nośnika i nie wymaga dodatkowego podłączenia do źródła prądu.

Urządzenie jest fabrycznie nowe, posiada certyfikat CE, jest dostarczane z instrukcją obsługi w języku polskim. W zestawie: komplet przewodów ze złączkami hydraulicznymi, płyta adaptacyjna do wybranego modelu koparki.

O elektromagnes hydrauliczny do twojej koparki, pytaj naszych doradców handlowych dostępnych pod nr tel. 32 430 90 09 lub skorzystaj z formularza zapytania ofertowego

 

 

 

 

Informacje teleadresowe

  • ADS Technic s.c.
  • ul. Świerklańska 109
  • 44-264 Jankowice
  • NIP: 6423032217
  • tel./faks +48 32 430 90 09
  • biuro@adstechnic.pl
  • tel. kom. +48 664 259 597

 


Aktualności

Frezarka do asfaltu – tylko Simex

Przy doborze frezarki do asfaltu mocowanej na ramieniu koparki należy wziąć pod uwagę zarówno ich trwałość, jakość wykonania i użytych komponentów, ale również charakterystykę techniczną, która ma bezpośredni wpływ na codzienną pracę urządzenia.

Zamiatarki do ładowarek – postaw na jakość

Wybór spośród wielu dostępnych na rynku zamiatarek do maszyn budowlanych bywa bardzo trudny, a to dlatego że dostępne są urządzenia o bardzo różnych specyfikacjach.

archwium

Jak dojechać?

Mapa dojazdu

Zobacz gdzie jesteśmy. Wyznacz trasę dojazdu...

 

Nasze serwisy

adstechnic.pl

lyzki.com.pl

mlotyhydrauliczne.com.pl

mieszalnikdobetonu.pl

Serwis maszyn HAX

okoparkach.pl

polityka cookies